Fujifilm Fujifilm FinePix T300 nieodzowny kompan podróży i upamiętniania chwil

Fujifilm Fujifilm FinePix T300 nieodzowny kompan podróży i upamiętniania chwil Fujifilm Fujifilm FinePix T300 to aparat kompaktowy ze wspaniałymi możliwościami fotografowania, które zachwycą niejednego użytkownika. T300 zawiera 14 megapikselową matrycę oraz 10 krotny zoom z zakresem ogniskowych 28 – 280mm (ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego). Za sprawą systemu stabilizacji obrazu (CIS), który opiera się na stabilizacji sensora CCD dokonywana jest eliminacja poruszonych zdjęć a wysoka jakość obrazu nie zanika pomimo niedostatecznych warunków oświetleniowych. Czułości ISO jakie oferuje aparat sięgają od ISO 100 do ISO 3200 (dostępna jest w trybie S). W aparacie Fujifilm Fujifilm FinePix T300 użytkownik będzie miał do dyspozycji m.in.: Asystenta foto – książki, Funkcję poruszającej panoramy, Rozpoznawanie twarzy, Kasowanie wybranych kadrów, Pokaz slajdów, Wyświetlanie wielu kadrów (z Mikro – miniaturkami) czy Filmowanie HD. Funkcja Asystent foto – książki umożliwia oznaczenie fotografii, które na życzenie użytkownika mają trafić do tworzonej foto – książki. Kiedy wybór zostanie dokonany aparat sprawnie utworzy symulację foto – książki, którą użytkownik będzie mógł obejrzeć na ekranie LCD. Natomiast Funkcja poruszającej panoramy pomaga w tworzeniu panoramicznych obrazów. Użytkownik naciska spust migawki i przesuwa obiektyw po horyzoncie a aparat w płynny sposób łączy następujące po sobie 3 ujęcia. Rozpoznawanie twarzy to funkcja, która ucieszy osoby lubiące robić zdjęcia portretowe. Zapisujemy imię fotografowanej osoby, która nas interesuje, kiedy zajdzie potrzeba aparat wyszuka na karcie pamięci inne zdjęcia z udziałem tej właśnie osoby. Funkcja filmowanie HD daje tryb filmowania HD 720p HD rejestrując 30kl/s. Kiedy korzystamy z zoomu optycznego dźwięk nie jest nagrywany. Ekran LCD w Fujifilm FinePix T300 ma 3 cale i około 230 tyś. punktów. Aparat dzięki małym gabarytom i poręczności świetnie nadaje się do podróży co bez wątpienia spodoba się niejednej osobie. Ma zaledwie 28.1m grubości oraz 97 mm szerokości. Do wyboru mamy 5 wersji kolorystycznych.

Fujifilm FinePix HS20 EXR aparat o nowych standardach funkcjonalności i jakości działania

Fujifilm FinePix HS20 EXR aparat o nowych standardach funkcjonalności i jakości działania Fujifilm FinePix HS20 EXR to aparat, który w swojej klasie aparatów cyfrowych śmiało wytycza nowe standardy funkcjonalności oraz jakości działania. Jeżeli oczekujesz specyfikacji oraz jakości obrazu lustrzanki to Fujifilm FinePix HS20 EXR jest stworzony dla Ciebie. Ten wszechstronny aparat posiadający sensor EXR CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli zajął miejsce wielokrotnie nagradzanego modelu FinePix HS 10. W modelu tym mamy do czynienia z obiektywem posiadającym potężny bo aż 30 – krotny zoom o ogniskowej 24 – 720 mm (ekwiwalent dla filmu 35 mm). W aparacie zastosowano inteligentny sensor oraz elektroniczny celownik (EVF). Zbliżając do oka celownik – sensor przełącza obraz na elektroniczny celownik natomiast oddalając aparat od oka automatycznie na LCD ( 3 calowy) pojawia się obraz. Potrójna stabilizacja obrazu a zatem połączenie wysokich czułości ISO, mechanicznej stabilizacji sensora CMOS oraz zaawansowanej cyfrowej stabilizacji pełni funkcję zabezpieczania przed zrobieniem zdjęć nieostrych bądź poruszonych. Funkcja ta okazuje się bardzo przydatna kiedy używamy najdłuższego zoomu bądź robimy zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Poza tym Fujifilm FinePix HS20 EXR posiada funkcję śledzącego autofocusa oraz funkcję zdjęć seryjnych z mechanicznym wyzwalaniem migawki (11 kadrów/s, do 8 zdjęć nawet przy maksymalnej rozdzielczości fotografii 16 megapikseli). Za sprawą tych funkcji fotograf ma możliwość uchwycenia dynamicznych akcji. Aparat dzięki funkcji trybu filmowania pozwala na robienie nagrań w jakości Full HD (1080p/30fps) jednocześnie z rejestrowaniem stereofonicznego dźwięku. Poza tym w modelu Fujifilm FinePix HS20 EXR zastosowano wyjście mini HDMI dzięki czemu użytkownik w łatwy sposób odtworzy w wysokiej rozdzielczości swoją twórczość w telewizorach Full HD. Jeżeli użyjemy funkcji filmowania z super wysoką prędkością rejestrowania kadrów to będziemy mogli „zamrozić akcję” oraz zapis filmów z częstotliwością do 320kl/s.

Fujifilm FinePix S2950HD aparat z imponującym zoomem oraz prostotą w użytkowaniu

Fujifilm FinePix S2950HD aparat z imponującym zoomem oraz prostotą w użytkowaniu Fujifilm FinePix S2950HD to model aparatu z serii S, która charakteryzuje się wyjątkowo długim 18 krotnym zoomem optycznym oraz prostotą w użytkowaniu. W modelu S2950HD mamy do czynienia z precyzyjnym obiektywem Fujinon a więc z zoomem, którego zakres ogniskowych mieści się między 28mm a 504mm (ekwiwalent dla małego obrazka-35mm). Dzięki takiemu zakresowi użytkownik jest w stanie nawet z daleka uchwycić w kadrze wiele szczegółów. Z zoomu można korzystać także podczas filmowania co zapewne należy do atutów. Ekran LCD jest 3 calowy (230K punktów rozdzielczości). Praca przy największym wysunięciu zoomu czy też w trudnych warunkach oświetleniowych nie jest przeszkodą w tym by uzyskać satysfakcjonujące autora, ostre fotografie. W aparacie zainstalowano matrycę CCD 1/2 3 o rozdzielczości 14 megapikseli. Fujifilm zadbał o to by użytkownik miał do czynienia z jak najmniejszą ilością rozmytych zdjęć, która często wynika z drgań ręki bądź obiektu będącego w ruchu podczas fotografowania. Zadanie to należy do technologii Podwójnej stabilizacji obrazu. Aparat S2950HD jest przyjazny także dla początkujących użytkowników. Za sprawą prostego w obsłudze trybu zdjęć panoramicznych FinePix S2950HD stwarza pole do kreatywnych możliwości i działań. Pozostałymi rzeczami zajmie się automatyka która zadba o eliminację nierówności krajobrazu bądź pochyłu horyzontu. Poza tym kiedy tylko zajdzie potrzeba użytkownik będzie mógł odtwarzać w doskonałej jakości zdjęcia Full HD oraz filmy HD (720p). Port HDMI umożliwia szybkie i proste podłączenie aparatu do odbiornika HDTV w celu odtworzenia obrazów na dużym ekranie. FinePix S2950HD pozwala na wybieranie już w aparacie fotografii z których będziemy chcieli utworzyć foto – książkę. Jeżeli użytkownik oceniał zdjęcia w oparciu o system gwiazdek to zaznaczając kadry, które mają być w książce wybiera zdjęcie, które ma się znaleźć na pierwszej okładce. Niejednego użytkownika ucieszy to, że w aparacie istnieje funkcja Detekcji mrugnięcia, która ostrzega gdy ktoś okiem w kadrze.