Fujifilm Fujifilm FinePix T300 nieodzowny kompan podróży i upamiętniania chwil

Fujifilm Fujifilm FinePix T300 nieodzowny kompan podróży i upamiętniania chwil Fujifilm Fujifilm FinePix T300 to aparat kompaktowy ze wspaniałymi możliwościami fotografowania, które zachwycą niejednego użytkownika. T300 zawiera 14 megapikselową matrycę oraz 10 krotny zoom z zakresem ogniskowych 28 – 280mm (ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego). Za sprawą systemu stabilizacji obrazu (CIS), który opiera się na stabilizacji sensora CCD dokonywana jest eliminacja poruszonych zdjęć a wysoka jakość obrazu nie zanika pomimo niedostatecznych warunków oświetleniowych. Czułości ISO jakie oferuje aparat sięgają od ISO 100 do ISO 3200 (dostępna jest w trybie S). W aparacie Fujifilm Fujifilm FinePix T300 użytkownik będzie miał do dyspozycji m.in.: Asystenta foto – książki, Funkcję poruszającej panoramy, Rozpoznawanie twarzy, Kasowanie wybranych kadrów, Pokaz slajdów, Wyświetlanie wielu kadrów (z Mikro – miniaturkami) czy Filmowanie HD. Funkcja Asystent foto – książki umożliwia oznaczenie fotografii, które na życzenie użytkownika mają trafić do tworzonej foto – książki. Kiedy wybór zostanie dokonany aparat sprawnie utworzy symulację foto – książki, którą użytkownik będzie mógł obejrzeć na ekranie LCD. Natomiast Funkcja poruszającej panoramy pomaga w tworzeniu panoramicznych obrazów. Użytkownik naciska spust migawki i przesuwa obiektyw po horyzoncie a aparat w płynny sposób łączy następujące po sobie 3 ujęcia. Rozpoznawanie twarzy to funkcja, która ucieszy osoby lubiące robić zdjęcia portretowe. Zapisujemy imię fotografowanej osoby, która nas interesuje, kiedy zajdzie potrzeba aparat wyszuka na karcie pamięci inne zdjęcia z udziałem tej właśnie osoby. Funkcja filmowanie HD daje tryb filmowania HD 720p HD rejestrując 30kl/s. Kiedy korzystamy z zoomu optycznego dźwięk nie jest nagrywany. Ekran LCD w Fujifilm FinePix T300 ma 3 cale i około 230 tyś. punktów. Aparat dzięki małym gabarytom i poręczności świetnie nadaje się do podróży co bez wątpienia spodoba się niejednej osobie. Ma zaledwie 28.1m grubości oraz 97 mm szerokości. Do wyboru mamy 5 wersji kolorystycznych.

Samsung MV800 elegancki kompakt z uchylnym ekranem LCD

Samsung MV800 to aparat z serii kompaktowych kierowany do osób które lubią łączyć aspekty wizualne z praktycznymi. W modelu tym od razu widać znakomite wykończenia i dużo metalowych elementów. Jego niska waga i nieduże gabaryty świetnie komponują się z wieczorową kreacją więc można by rzec, iż jest to aparat elegancki. Do wyboru mamy trzy kolory: czarny, czerwony bądź biały. Matryca w MV800 to typ CCD o rozmiarze 1/2, 3 cala, o rozdzielczości 16 megapikseli. Czułości występują w zakresie ISO 80 do 3.200 zaś cyfrowa migawka pracuje w zakresie od 1/2.000 do 8 sekund. Jak się okazuje zakłócenia obrazu nie są widoczne aż do pułapu ISO 400. Jeżeli chcemy pracować przy ISO 800 i wyższych poziomach to należy się nastawić na fakt, iż nawet po redukcji wielkości obrazu szum będzie widoczny. Aparat nie uchodzi ani za turystyczny ani za profesjonalny sprzęt do fotografowania dlatego też zastosowano w nim optykę o niedużym zakresie ogniskowym (5-krotne zbliżenie) znanej marki Schneider-Kreuznach. Światło siła szkła prezentuje się również przeciętnie – na początku jest f/3,3 na koniec zaś f/5,9. Pomimo tego, że parametry optyki nie należą do specjalnie wygórowanych to określa się je jako przyzwoite osiągi. W niemal całym zakresie ogniskowych jest zachowana ostrość. Wyświetlacz LCD o przekątnej 3 i rozdzielczości 288 tyś punktów umożliwia robienie zdjęć także sobie co jest jednym ze znaków rozpoznawczych tych aparatów. Za pomocą specjalnego zawiasu umocowanego w górnej części aparatu użytkownik może uchylić ekran do 180 stopni w pozycji góra – dół. Jeżeli użytkownik będzie chciał kadrować zdjęcia to musi posłużyć się w tym celu wyświetlaczem LCD gdyż MV800 nie posiada odrębnego wizjera elektronicznego. Aparat cechuje przyzwoita prędkość działania – gotowość do pracy zgłasza w ciągu sekundy od momentu naciśnięcia przycisku ON/OFF. Oprogramowanie zainstalowane w urządzeniu cechuje świetna optymalizacja gdyż poruszanie się między ekranami ustawień następuje płynnie i błyskawicznie.

Olympus PEN E-PL1 spełniający oczekiwania kompakt z wymienną optyką

Olympus PEN E-PL1 spełniający oczekiwania kompakt z wymienną optyką Olympus PEN E-PL1 to aparat, który łączy w sobie zarówno nowoczesne rozwiązania technologiczne jak i wzornictwo, które nawiązuje do lustrzanek z lat siedemdziesiątych. Aparat występuje w systemie Mikro Cztery Trzecie. Aparat wyposażony jest w matrycę typu Hi-Speed Live MOS o rozdzielczości 12.3 megapikseli. Migawka szczelinowa sterowana jest elektronicznie, nastawienie czujnika odbywa się w zakresie od 60 sekund do 1/2000 sekundy. Obraz przetwarzany jest za sprawą procesora TruePic V. Zakres ustawień czułości wynosi od ISO 100 do ISO 3 200. Jeżeli jesteśmy poniżej ISO 400 to jakość obrazu mamy bardzo wysoką natomiast powyżej ISO 1600 szumy są już wyraźne ale ich struktura w sposób znaczący nie wpływa na efekt końcowy. Dzięki standardowi Mikro Cztery Trzecie użytkownik ma do dyspozycji imponująco powiększającą się kolekcję obiektywów systemowych produkowanych prze Olympusa oraz Panasonic. W zestawie z korpusem E-PL1 znajdziemy ekonomiczną wersję standardowego zooma M. Zuiko Digital ED 14-42 mm f/3.5-5.6 L. Wyświetlacz cechuje przekątna 2.7 cali o rozdzielczości 230 tysięcy punktów. Aparat nie ma wbudowanego wizjera w wyniku czego kadrowanie odbywa się po przez wyświetlacz LCD bądź też za pomocą zewnętrznego, elektronicznego celownika VF-2. Miłośnicy nowych aparatów Olympusa wiedzą, iż ich cechą charakterystyczną jest dostęp do rozbudowanej palety filtrów i efektów, które pozwalają na szybką edycję zdjęcia w aparacie. Nagrywanie filmów E-PL1 w odbywa się w rozdzielczości HD z dźwiękiem stereo (1 280×720 pikseli przy 30 kl/s). Nagrany materiał zapisuje się w formacie AVI. W zależności od wybranej rozdzielczości maksymalna długość nagrania zostaje ograniczona do 7 lub 14 minut. Sensor w trybie filmowym pracuje w zakresie czułości ISO 200 – ISO 1 600. Aparat wizualnie prezentuje się dobrze, dominują w nim linie proste, zaś konstrukcja ma charakter typowo kompaktowy i zwarty. Użytkownik ma do wyboru kilka wariantów kolorystycznych, m.in. biały, czerwony i czarny.

Canon PowerShot G1X jeden z najlepszych aparatów kompaktowych na świecie

Canon PowerShot G1X jeden z najlepszych aparatów kompaktowych na świecie Canon PowerShot G1X z racji imponującej specyfikacji technicznej uznawany za jeden z najlepszych kompaktów na świecie. Aparat wyposażono w matrycę CMOS o rozmiarze 18,7 x 14mm. Jest ona mniejsza od sensorów jakie wykorzystuje Canon w lustrzankach ale trochę większa niż standard Mikro Cztery Trzecie. Producent obiecuje, iż pomimo stosunkowo niskiej rozdzielczości (14,3megapiskeli) nawet przy niedostatecznym oświetleniu uzyskamy dobre, pozbawione szumu zdjęcia. Poza tym jest to aparat uznawany za niezwykle funkcjonalny, może on posłużyć jako aparat uniwersalny bądź po prostu klasyczna portretówka. PowerShot G1X cechuje obiektyw (28mm – 112mm) o jasności f/2,8 – 5,8. Dzięki 4 – krotnemu zoomowi optycznemu umożliwia zmiany kompozycji czy perspektywy ujęcia. Uzyskanie efektownego rozmycia tła jest możliwe dzięki połączeniu sześciolistkowej przysłony oraz rozbudowanej matrycy. G1X posiada solidną metalową obudowę, którą wyposażono w ciekawy interfejs. Małe przyciski może nie należą do zbyt wygodnych w użytkowaniu ale rekompensują to wysunięte na obudowę użyteczne guziki. Użytkownik od razu zwróci uwagę na dwuwarstwowe koło nastaw, które umieszczono na górnym panelu aparatu. Dzięki niemu wybierze poszczególne tryby pracy oraz korekty ekspozycji. Natomiast ekran LCD ułatwia nagrywanie i robienie zdjęć z niekorzystnych, niewygodnych perspektyw z którymi miłośnik fotografii niejednokrotnie się spotyka. Wyświetlacz jaki posiada G1X to Pure Color II VA LCD o przekątnej 7,5 cm (3cale). G1X działa zgodnie z akcesoriami serii EOS co pozwala użytkownikowi na ciągłe rozbudowywanie potencjału aparatu. Do kreatywnego doświetlenia można używać modułów flesza Canona EX Speedlite. Atutem obudowy (WP – DC44)aparatu jest to, że jest wodoodporna co pozwala na ochronę urządzenia nawet do 40m głębokości. Deszcz nie będzie wrogiem podczas fotografowania.

Nikon 1 J1 poręczny aparat kompaktowy z wymienną optyką

Nikon 1 J1 poręczny aparat kompaktowy z wymienną optyką Nikon 1 J1 to inteligentne urządzenie dla osób zabieganych, poszukujących małego ale szybkiego aparatu, który pozwoli uchwycić im ulotne sytuacje. W aparacie zastosowano matrycę CMOS w formacie CX o rozdzielczości 10,1 mln pikseli. Producenci zapewniają, iż matryca charakteryzuje się wydajnością niezbędną do rejestrowania wyjątkowych zdjęć. Autofocus w Nikonie 1 J1 gwarantuje użytkownikowi szybkie ustawienie ostrości. Jego tryb zmienia się natychmiast w zależności od obiektu jaki zostanie wybrany, jeżeli jest on jasny bądź porusza się to wybrany zostaje tryb z detekcją fazową, natomiast jeżeli obiekt jest nieruchomy bądź słabo oświetlony to wybrany zostaje tryb z detekcją kontrastu. Mechanizm przetwarzania obrazu EXPEED 3 wyposażono w dwa wydajne mechanizmy dzięki którym możliwe jest przetwarzanie obrazów z szybkością 600 mln pikseli na sekundę. Użytkownik będzie zadowolony z efektywnej redukcji szumów i będzie miał dostęp do ciekawych trybów fotografowania. Jeżeli użyjemy pełnej rozdzielczości do robienia zdjęć – będziemy mogli je pstrykać z szybkością 60kl/s natomiast w celu zrobienia fotografii np. dziecku, aparat automatycznie może je śledzić i rejestrować zdjęcia w pełnej rozdzielczości z szybkością 10kl/s. Użytkownik Nikona 1 J1 na pewno doceni funkcji ę – Inteligentnego wybierania zdjęć. Dzięki niej przed i po zwolnieniu migawki aparat zapisuje 20 wysokiej jakości fotografii z czego zapisuje 5 najlepszych dając użytkownikowi możliwość wyboru tego jedynego ujęcia. Za sprawą intuicyjnej obsługi bez problemu skorzystamy z przejrzystego menu, wbudowanej lampy błyskowej czy minimalnej liczby przycisków. Jeżeli korzystamy z trybu automatyki programowej nie musimy się niczym martwić, gdyż funkcja automatycznego wybierania trybów zadba o najlepsze ustawienia. Nikon1 J1 cechuje minimalistyczny wygląd w wielu wersjach kolorystycznych. Monitor posiada 3 cale oraz rozdzielczość w wysokości 460 tys. Punktów. Posiadacz tego aparatu zyskuje możliwość rozbudowy za sprawą wymiennych obiektywów 1 NIKKOR.