Sony SLT-A35 amatorski model lustrzanki

Sony SLT-A35 amatorski model lustrzanki Aparat Sony SLT-A35, następca modelu A33 to lustrzanka dedykowana amatorom fotografowania. Należy on do przedstawicieli aparatów z grupy z nieruchomym, półprzepuszczalnym lustrem, dzięki czemu użytkownik ma możliwość robienia fotografii bez efektu black out. Rejestracja obrazu odbywa się za pomocą sensora Exmor HD. Matryca typu APS-C zawiera 16,5 megapikseli. Czułość zakresu matrycy wynosi ISO 100 do ISO 12800 co umożliwia robienie zdjęć w trudnych warunkach. Matryca aż do ISO 800 nie pokazuje żadnego wyraźnego szumu, jest on nawet całkowicie akceptowalny przy ISO 1600. Poza tym w aparacie znajdziemy system usuwania zanieczyszczeń oraz filtr antystatyczny. W A35 użytkownik ma do czynienia z wizjerem elektronicznym, który cechuje duża rozdzielczość bo aż 1,4 pikseli punktów. Obraz w wizjerze jest płynny i klarowny, niestety wyraźny szum pojawia się już przy słabszych warunkach oświetleniowych. Nie jest on jednak przeszkodą w robieniu zdjęć. Za cechę profesjonalnego sprzętu należy uznać fakt, iż w wizjerze A35 widzimy 100% kadru. Filmowanie tym aparatem to czysta przyjemność. W celu rozpoczęcia nagrywania obrazu wystarczy, że użytkownik wciśnie przycisk „MOVIE”. Zapis dokonywany jest w rozdzielczości Full HD za pomocą kodeka AVCHD zaś w niższych (1440x VGA) koduje w formacie MP4. Ekran daje szczegółowe obrazy oraz dobrze sprawdza się podczas kadrowania zdjęć i filmów – wszystko za sprawą jego 3calowej konstrukcji i wysokiej rozdzielczości 920 tysięcy punktów. Autofocus posiada 15 pól z 3 krzyżowymi, nastawienie ostrości zajmuje poniżej sekundy. Pracę aparatu określa się jako bardzo szybką, gdyż jest gotowy do pracy zaraz po włączeniu. Pomiar światła odbywa się za pomocą trzech metod: wielopunktowy, centralnie ważony oraz punktowy. Działanie ich ocenia się jako prawidłowe bez tendencji do niedoświetlana czy też prześwietlania kadru. Budowa Sony A35 jest podobna do tej, którą posiada poprzednik czyli A33. Ergonomię ocenia się generalnie jako poprawną.

Sony Cybershot DSC-HX9V mały aparat kompaktowy dedykowany podróżnikom

Sony Cybershot DSC-HX9V mały aparat kompaktowy dedykowany podróżnikom Sony Cybershot DSC-HX9V to kompakt z serii Cybeshot i klasyczny przedstawiciel aparatów podróżnych a więc zawierających w sobie możliwie dużo funkcji będąc przy tym małym gabarytowo. Obudowę cechują proste linie oraz łagodnie zaokrąglone krawędzie co sprawia że DSC-HX9V zyskuje interesujący choć klasyczny wygląd. Aparat dostępny jest w kolorze złotym oraz czarnym. Warto zaznaczyć, iż kompakt dobrze leży w dłoni dzięki znakomicie wyprofilowanej obudowie. Poza tym jego wykonanie określa się jako bardzo dobre, otóż wszystkie elementy są dobrze spasowane oraz wykończone z pomysłem. Sam szkielet jest sztywny zaś w płytach nie zaobserwowano tendencji do odkształcania się w wyniku nacisku. Interfejs aparatu zaprojektowano z myślą o użytkownikach z większymi wymaganiami. Matryca CMOS Exmor R (1/2,3 (7,77mm)) została uzupełniona przez znany procesor Bionz. Rozdzielczość matrycy wynosi 16,2 megapiksele, umożliwia to robienie zdjęć na maksymalnej wielkości 4608×3456 pikseli. Migawka aparatu pozwala na naświetlenie czujnika w zakresie od 30s do 1/1.600 sekundy. Użytkownik korzysta z ustawień czułości od ISO 100 do ISO 3.200. Na pewno zadowala fakt, iż aparat ten rejestruje zdjęcia przyjemne dla oka nawet na wyższych progach ISO. W DSC-HX9V znajduje się autorska optyka w postaci obiektywu Sony Lens serii G o 16 – krotnym zbliżeniu, które zaczyna się od 4,3mm i daje ekwiwalent zakresu 24 – 384 mm dla filmu 35mm. Wyświetlacz TFT posiada przekątną równą 3 calom o rozdzielczości 921.600 punktów. W aparacie nie ma odrębnego wizjera elektronicznego czyli kadrowanie możliwe jest tylko z użyciem wyświetlacza LCD. Niedostatek ten wynagrodzą jednak moduł GPS, w który wyposażono aparat HX9V. Do jego zadań należy geotagowanie zdjęć ( bez funkcji pełnoprawnego czytnika map)i z roli tej aparat wywiązuje się znakomicie. Użytkownik włączając aparat ma go pełnej gotowości do pracy po upływie 2 sekund. Zrobienie zdjęcia to kolejna sekunda. Są to bez wątpienia parametry nie odbiegające od standardów.

Sony Nex – 5N mały kompakt z wymienną optyką o cechach lustrzanki

Sony Nex – 5N mały kompakt z wymienną optyką o cechach lustrzanki Sony NEX – 5N to nieduży aparat z wymiennym obiektywem, który na pewno zachwyci szybkością w działaniu oraz wysoką jakością obrazu niejednego miłośnika upamiętniania chwil poprzez fotografię. Flagowy korpus jest nośnikiem dość młodego systemu NEX. Jest to urządzenie, które w udany sposób łączy zalety lustrzanek i wymiary kompaktów. Jego bardzo mała grubość (24mm w najwęższym miejscu) to coś na pierwszy raz bardzo zwraca uwagę. Obudowa jest po części magnezowa a po części z plastiku, dobrze spasowana. Grip jest głębszy w porównaniu to tego jaki był u poprzednika i tym sposobem stał się wygodniejszy i lepiej leży w dłoni. Wyświetlacz LCD jest duży i odchylany co pozytywnie wpływa na ergonomię aparatu. Użytkownik decydując się na obiektyw musi wybierać pomiędzy dwoma modelami: stałoogniskowym i niewielkim Sony E 16 mm f/2.8 oraz tradycyjnym kitem 18 – 55 mm /3,5 – 5,6. Matryca APS HD o rozdzielczości 14,2 megapikseli pozbawiona została systemu stabilizacji co jest wynikiem małych gabarytów aparatu. Kadrowanie zdjęć w NEX – 5 jest możliwe na dwa sposoby – za pomocą systemu Live View na monitorze LCD oraz poprzez podłączenie opcjonalnego wizjera optycznego obarczonego błędem paralaksy. Monitor LCD z technologią Tru-Black jest imponujący, ma 3 cale (921 tys. punktów) i do zadań jego należy dbanie od dobrą jakość obrazu. Wyświetlacz jest zaś bardzo cienki i za sprawą ruchomych mocowań pozwala na o wiele przyjemniejsze kadrowanie. NEX – 5 nie posiada wbudowanej lampy błyskowej jedynie nabywamy go z malutką przykręcaną lampą znajdującą się w zestawie, której moc jest wystarczająca na doświetlenie niedużego pomieszczenia. Aparat NEX – 5 będąc na trybie seryjnym wykonuje 2,8 kl/s w trybie zdjęć JPEG Standard. Długość serii należy praktycznie do nieograniczonych. Jeżeli zaś robimy zdjęcie RAW i RAW +JPEG to długość serii jest już znacznie krótsza i wynosi 7 klatek. Użytkownik na pewno ucieszy się z trybu zdjęć seryjnych z priorytetem czasu, którego szybkość to 7 kl/s.

Sony Cyber – shot DSC – HX9V aparat, który upamiętni Twoje chwile w 3D

Sony Cyber – shot DSC – HX9V aparat, który upamiętni Twoje chwile w 3D Jeżeli potrzebujesz aparatu z serii Cyber-Shot z wieloma pożytecznymi funkcjami to model DSC-HX9V jest właśnie dla Ciebie. Ten zaawansowany aparat posiada 16krotny zoom optyczny oraz szerokokątny obiektyw o ogniskowej 24 – 384 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Dzięki 16 megapikselowemu przetworniki Exmor R CMOS – pomimo trudnych warunków oświetleniowych możliwe będzie uzyskanie wysokiej jakości zdjęć. Poza tym Sony Cyber – shot DSC – HX9V posiada najnowszy procesor obrazu BIONZ dzięki któremu możliwe jest wydajne przetwarzanie dające dużą szybkość działania oraz szczegółowy i czysty obraz z niewielką ilością szumów. Osoby lubiące nagrywać różne sytuacje będą mogły to robić w rozdzielczości Full HD. Bez problemu zrobią również fotografie panoramiczne a także te w formacie 3D. Zapewne niejednego z użytkowników zadowoli fakt, iż wśród funkcji aparatu jest zintegrowany system GPS za sprawą którego będzie można ustalić miejsce zrobienia danego zdjęcia. Dane wyświetlane są na dużym, odchylanym ekranie o przekątnej 3 cale zaś zapisywane na kartach pamięci typu: Memory Stick oraz SD, SDHC i SDXC. W aparacie umieszczono szerokokątny obiektyw z serii G Sony z optycznym powiększeniem x16. Ogniskowa obiektywu pracuje na ekwiwalencie 24 – 384 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). To za jej sprawą użytkowni k upamiętni wiele tematów czy to krajobrazy, pejzaże czy portret bądź inne detale. Za jakość zdjęcia odpowiada optyczny stabilizator obrazu StedayShot z „trybem aktywnym”, który koryguje wszelkie ruchy wykonywane np. podczas spaceru. Użytkownicy, którzy lubią robić fotografie portretowe będą zadowoleni z licznych funkcji DSC – HX9V. Rozpoznawanie twarzy automatycznie daje poprawę korekcji ostrości oraz ekspozycji i balansu bieli; Tryb wykrywania uśmiechu – w momencie gdy fotografowana osoba się uśmiecha – automatycznie wyzwala migawkę. Poza tym Tryb gładkiej skóry umożliwia retusz skóry po przez poprawienie jej kolorytu i usunięcie przeróżnych skaz.

Sony SLT – A77 pełnoformatowa lustrzanka dla zaawansowanych użytkowników

Sony SLT – A77 pełnoformatowa lustrzanka dla zaawansowanych użytkowników Sony SLT – A77 jest lustrzanką wyposażoną w półprzezroczyste lustro oraz długo oczekiwaną następczynią A700. Solidny korpus zadowoli znawców tej klasy sprzętu. Okazuje się, że to aparat dla ludzi z dużymi dłońmi. Uchwyt oceniany jest jako bardzo bezpieczny na co składają się wypustki na palce oraz ergonomiczne przetłoczenie na tylnej ściance służące wygodnemu ułożeniu kciuka. Ogólnie można rzec, że ergonomia w A77 stoi na wysokim poziomie. W aparacie mamy do czynienia ze znanym już mocowaniem obiektywu typu A. Metalowy bagnet jest solidnie i dobrze oznaczony. Matryca CMOS ma 24 megapiksele, czułości zaczynają się od ISO 50 a kończą na ISO 16000. Ponadto sensor wyposażono w system czyszczenia, które bez wątpienia jest efektywny. Wizjer w Sony SLT – A77 jest naturalnie jasny, pentagonalny i pokrywający 100% kadru. To wizjer elektroniczny XGA OLED o rozmiarze 1,3 cm i rozdzielczości 2 359 296 punktów. Ekran LCD jest 3 calowy i ma 921 600 punktów rozdzielczości. Lampa błyskowa charakteryzująca się liczbą przewodnią 12 przy ISO 100 – umożliwia skuteczne oświetlenie grupy ludzi. Ponadto lampa w modelu tym unosi się dość wysoko nad korpus. Sony SLT – A77 po niecałej sekundzie od włączenia jest gotowy do wykonania pierwszego zdjęcia przy użyciu autofokusa. Jest to sprzęt, który świetnie sobie radzi z uchwyceniem dynamicznych scen, w tym momencie w którym użytkownik sobie tego zażyczył. Zdjęcia seryjne w trybie 12 A77 wykonuje z prędkością 12kl/s zarówno w RAW – ach jak i JPEG – ach oraz w tandemie RAW+JPEG. Aparat zawiera nowy 19 – polowy autofocus, 11 to pola krzyżowe dzięki którym zadowolimy się dobrymi osiągami nawet przy użyciu ciemnych obiektywów. Filmowanie A77 to czysta przyjemność. Użytkownik ma do wyboru dwa formaty AVCHD i MPS. Aparat w najwyżej jakości służy rozdzielczością 1920 x 1080 50p. Ponadto użytkownik w trakcie filmowania może korzystać w trybie automatycznym P. z aufofokusa. Jeżeli korzysta z preselekcji przysłony, czasu bądź trybu manualnego to musi korzystać z manualnego ostrzenia.