Lustrzanka Pentax K-r – obiecujący następca swojego poprzednika – K – x

Lustrzanka Pentax K-r - obiecujący następca swojego poprzednika – K – x Pentax K – r to zastępca znanego już wielu użytkownikom modelu K-x. Jego wygląd nawiązuje jednak do wyższego modelu K-7 dzięki czemu cechuje go stylistyka profesjonalnej lustrzanki. Korpus aparatu został przebudowany w wyniku czego zyskał większe gabaryty w stosunku do swojego poprzednika (125.0×97.0x68.0 mm). Jego waga wynosi 544g. Układ przycisków pozostał identyczny jak w poprzednim modelu K-x. Dzięki cienkiej okleinie imitującej skórę, którą pokryta jest część lewej ścianki oraz uchwyt aparatu, dłoń użytkownika dobrze się dopasowuje. Kolorystyka tego modelu została przygotowana w wersjach: białej, czerwonej oraz czarnej. Pentax K-r zasilany jest akumulatorem litowo – jonowym D-LI109 o pojemności 1050mAh. Do zestawu dodano ładowarkę (D-BC109). Dzięki odpowiednio wyprofilowanej komorze mieszczą się w niej 4 akumulatorki AA. Aparat współpracuje z kartami pamięci SD/SDHC. Menu aparatu pomimo tego, iż ubyło parę funkcji a parę przybyło, jest bardzo bogate co zadowoli niejednego użytkownika i pozwoli mu na uzyskanie ciekawych efektów. Podzielono je na 4 grupy zakładek: Fotografowanie, Odtwarzanie, Ustawienia i Ustawienia niestandardowe. Wyświetlacz 3 -calowy monitor TFT LCD złożony jest z 921 punktów i jest analogowy. Pozwala użytkownikowi bez problemu pracować w pełnym słońcu i umożliwia szeroki kąt widzenia (170st. w pionie i poziomie), który przydaje się w trybie Live View. Poza tym aparat Penatx K-r wyposażony jest w wizjer wbudowany z układu luster, który pokrywa około 96% pola widzenia oraz ma powiększenie 0.85x. Autofocus aparatu może korzystać z pięciu lub jedenastu punktów. Za jego działanie odpowiada czujnik SAFOX IX. Wśród funkcji specjalnych aparatu Pentax K-r użytkownik znajdzie: Krosowanie; Filtr cyfrowy; Zdjęcia HDR; Wielokrotna ekspozycja; Zdjęcia z przedziałem czasu; Ustawienie zakresu dynamicznego.

FinePix XP10 niezawodny kompakt dla ludzi aktywnych

FinePix XP10 niezawodny kompakt dla ludzi aktywnych FinePix XP10 to dziecko firmy Fujifilm, które stworzono z myślą o ludziach aktywnych. Dzięki niemu upamiętnimy miejsca i przeżycia niejednokrotnie ekstremalne. Aparat cechuje wodoszczelność do 3 metrów, odporność na upadek do 1 metra i minusowe temperatury do – 10stopni. Poza tym zabezpieczony jest przed działaniem kurzu. Wszystko to w małym, lekkim ale stylowym metalowym korpusie, który bez problemu zmieści się w kieszeni. FinePix XP10 wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości 12 megapikseli. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji precyzyjny obiektyw Fujinon z 5 krotnym zoomem (ekwiwalent ogniskowych 36 -180mm) z którym współpracuje Cyfrowa Stabilizacja Obrazu. Za jej sprawą dokonuje się redukcja poruszonych zdjęć, które widoczne są na czułości do ISO 1600. Jeżeli lubimy filmować różne sytuacje to będzie to możliwe dzięki technologii HD, która zapewnia nam obrazy w wysokiej jakości. Następnie można je odtwarzać na ekranach telewizorów HD ready. Monitor posiada 2.7 calowy ekran LCD z podglądem mikrominiaturek. Aparat FinePix XP10 zawiera zaawansowaną technologię, której celem jest zapewnienie perfekcyjnych rezultatów przy fotografii. W celu tym użytkownik wykorzystuje się często tryb Automatycznego Rozpoznawania Sceny (SR AUTO). Poza tym FinePix XP10 dysponuje cenioną z racji swojej efektywności technologią Rozpoznawania twarzy wraz z automatycznym eliminowaniem czerwonych oczu. Bez wątpienia jest to bardzo przydatna funkcja. Użytkownik na pewno ucieszy się z nowej funkcji jaką wprowadzono w aparacie a mianowicie – ładowanie obrazów do Internetu (Youtube/Facebook Easy Web Upload). Za jej sprawą szybko i w prosty sposób przeniesiemy zdjęcia czy też filmy do portali społecznościowych co w dzisiejszej dobie jest bardzo pocieszające. Dzięki Funkcji Śledzenia AF możemy fotografować wartko toczącą się akcję bez obaw, że w rezultacie zyskamy rozmytą plamę. Za jej sprawą poruszający się obiekt jest obserwowany i w momencie naciśnięcia do końca migawki robione są mu zdjęcia z zachowaną ostrością.

GH700 superzoom od BenQ

GH700 superzoom od BenQ BenQ GH700 to aparat kompaktowy łączący w sobie dwie ważne rzeczy dla każdego użytkownika – wygodę i prostotę w obsłudze. Matryca CMOS firmy Sony ma 16 megapikseli i wykonana jest w technologii BSI więc zawiera tylne podświetlenie. Dzięki temu zwiększa się dwukrotnie czułość a poziom szumów minimalizuje nawet do 50% co w rezultacie pozwala na uzyskanie wspaniałych rezultatów nawet wtedy gdy światło zewnętrzne jest słabe. W aparacie GH700 umieszczono wydajny i bardzo szybki procesor sygnału cyfrowego (DSP) za sprawą którego zwiększana jest prędkość przetwarzania danych nawet o 30%. Producent zapewnia, iż aparat posiada zdolność do przetwarzania obrazów o wysokiej rozdzielczości, poza tym pozwala na robienie wyraźnych zdjęć nawet wtedy gdy użytkownik robi je w Trybie Zdjęć Seryjnych z szybkością 10kl/s. Podobnie jest w przypadku produkcji filmów 1080p Full HD które można robić z szybkością 60kl/s. W aparacie umieszczono system stereofonicznej rejestracji dźwięku surround. Dzięki funkcji usuwania szumów aparat świetnie radzi sobie z eliminacją szumów w ścieżce dźwiękowej zrobionego nagrania. Użytkownik GH700 zaopatrzony jest w jeden obiektyw dla każdej perspektywy – dalekiej i bliskiej. Posiada on 21 x zoom optyczny i 1cm Super Makro co pozwala na fotografowanie danych obiektów z dużą ilością szczegółów nawet jeśli nie są widoczne gołym okiem. Ciekawą funkcją jest możliwość robienia zdjęcia nawet wówczas gdy wykonujemy film. Poza tym inna funkcja – Wygodna edycja filmów już na ekranie aparatu – pozwala na to by zaraz po nakręceniu wideo użytkownik mógł dokonywać edytowania nagrania tym sposobem nie zajmując dodatkowej przepustowości pamięci. Uchwyt w aparacie GH700 jest przygotowany z myślą o ergonomii. Odpowiednio go skonstruowano oraz uformowano dlatego też doskonale leży w dłoni. Dzięki stabilizacji komfortu oraz kontroli użytkownik może śmiało robić ostre zdjęcia w różnych miejscach co bez wątpienia wpływa na komfort pracy czy też pasji.