Panasonic Lumix DMC-G3 kompakt z wymienną optyką

Panasonic Lumix DMC-G3 kompakt z wymienną optyką Panasonic Lumix DMC-G3 to aparat, którego łagodna forma o zaokrąglonych załamaniach ucieszy oko niejednego użytkownika. Podobnie jest z wyraźnie zaznaczonym uchwytem i wielkością aparatu, dzięki, którym posiadacz aparatu swobodnie będzie mógł go użytkować obiema dłońmi. Dodając obiektyw, baterie oraz kartę pamięci waga urządzenia (ok. 550 gramów) odpowiednio obciąża rękę tym samym redukując jej naturalne drżenie w momencie fotografowania. W górnym panelu obudowy DMC-G3 użytkownik znajdzie schowaną lampę błyskową charakteryzującą się liczbą przewodnią 10,5. Natężenie flesza można korygować w kroku 1/3 EV, w zakresie + – 2 EV. Matryca formatu Mikro Cztery Trzecie posiada rozdzielczość 16 megapikseli, natomiast czujnik typu Live MOS jest taki jak w poprzednich modelach. Aparat wzbogacono o mechanizm samooczyszczenia. Czułość w Panasonicu Lumix DMC-G3 możemy ustawić w zakresie ISO 160 – 6.400. Natomiast elektroniczna migawka umożliwia ustawienie czasu naświetlania od 60s do 1/4.000s. Użytkownik może również ustawić tryb Bulb, który pozwala na naświetlanie nawet do dwóch minut. DMC-G3 umożliwia robienie zdjęć w wysokiej jakości co bez wątpienia ucieszy posiadaczy tego modelu. Dopiero przy ISO 1.600. zauważalne są pierwsze szumy. Fotografie zatem są czytelne a wszelakie szczegóły wyraźne aż do ISO 6.400 czyli do jego maksymalnego zakresu. Nabywając zestaw kitowy zyskujemy obiektyw Lumix GVario 14-42 3,5-5,6 ASPH. Wyświetlacz jaki znajduje się w aparacie jest wyświetlaczem dotykowym typu LCD , wynosi 3 cale i charakteryzuje się rozdzielczością 460.000 punktów. Jakość podglądu jest wysoka a ekran dotykowy dokładnym, można go obsługiwać przy pomocy rysika choć wiąże się to niższą wydajnością zasilania i zwiększonym poborem mocy. Wizjer w DMC-G3 jest elektroniczny i w celu zwiększenia komfortu pracy fotografa został wysunięty nad ekran. Korekta dioptrii jaką posiada występuje w zakresie -4 do +4 oraz charakteryzuje się 100% pokryciem kadru.

Nikon D7000 lustrzanka o bardzo dobrych osiągach i zadowalającej ergonomii

Nikon D7000 lustrzanka o bardzo dobrych osiągach i zadowalającej ergonomii Nikon D7000 jest kontynuacją swojego poprzednika Nikona D90. Użytkownik tego aparatu będzie miał do czynienia z matrycą CMOS APS-C 16.2 megapikseli oraz z nowym procesorem obróbki obrazu EXPEED 2. Zarówno jak w wyższych modelach tak i w D7000 zastosowano układ samoczynnego usuwania zanieczyszczeń z powierzchni matrycy. Wedle zapewnień producenckich przy wyższych czułościach będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo niskim poziomem szumów. Wśród ustawień redukcji znajdują się: zwiększona, normalna (ustawienie domyślne), umiarkowana oraz wyłączona. Zakres czułości w Nikonie D7000 wynosi od ISO 100 do 6400. Robienie zdjęć dynamicznych nawet przy bardzo słabym oświetleniu będzie możliwe dzięki szybkości otwarcia migawki aż do 1/8000s. Wytrzymałość migawki wynosi 150 000 wyzwoleń. Monitor LCD 3 (rozdzielczość 920 000 punktów) pokryty jest utwardzonym szkłem, którego zadaniem jest chronić go przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Obudowa D7000 jest magnezowa tym samym podnosi komfort pracy i zabezpiecza aparat przed zanieczyszczeniami oraz wilgocią jednocześnie dając ochronę prze uszkodzeniami mechanicznymi. Każdego z użytkowników Nikona D7000 ucieszy fakt, iż w środku kadru umieszczonych jest aż 39 pól autofokusa z 9 polami krzyżowymi, co przekłada się na pozyskiwanie perfekcyjnej ostrości w każdym miejscu w kadrze. Czujnik pomiaru ekspozycji jest nowy to matryca RGB o rozdzielczości 2016 punktów. Ponadto aparat zawiera wysokiej klasy wizjer ze szklanym pryzmatem pentagonalnym, który pokrywa około 100% kadru oraz umożliwia powiększenie około o.94x. Użytkowników z wadami wzroku ucieszy fakt, iż model D7000 posiada wbudowaną korekcję dioptrażu (od -2 do +1) oraz dający komfort pracy w okularach – wysoki punkt oczy (19.5mm). Dzięki D7000 nagramy filmy w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 z szybkością 24kl/s z dźwiękiem. W celu podniesienia jakości zapisanego dźwięku można podłączyć zewnętrzny mikrofon. W aparacie są dwa sloty na karty pamięci typu SD/SDHC/SDXC.

Nikon D4 – najwyższej klasy reporterska lustrzanka małoobrazkowa

Nikon D4 – najwyższej klasy reporterska lustrzanka małoobrazkowa Nikon D4 to najświeższe dziecko japońskiego producenta. Miłośnik takiego sprzętu będzie miał do czynienia z nową, pełnoklatkową matrycą CMOS o rozdzielczości 16 – megapikseli, której rezultaty pracy analizuje procesor EXPEED III. Matryca pracuje w zakresie ISO 50 – 204 800. Aparat daje możliwość robienia zdjęci seryjnych z prędkością 11kl/s. Model ten jest prekursorem jeśli idzie o zerwanie tradycyjnego, kanciastego oraz dominującego na górnej ściance pryzmatu pentagonalnego. Otóż linia Nikona D4 została wygładzona a pryzmat wpuszczono mocniej do środka korpusu. Zmiana nie duża a zaleta solidna. jak sugerują producenci użytkownikowi będzie ciężej zawadzić gdyż body jest bardziej zwarte oraz niższe. W Nikonie D4 zastosowano nowy typ kart pamięci a mianowicie XQD, oprócz tego model ten wyposażony jest w standardowy dla tej klasy sprzętu port kart Compact Flash. Wizjer w tym modelu aparatu pozostaje bez zmian jest duży i wyraźny, jego powiększenie wynosi 0,7x a pokrycie 100% kadru. Sensor RGB natomiast, który odpowiada za naświetlenie klatki jest nowy i zbiera informację z 91 000 punktów, dzięki czemu użytkownik pomimo trudnych warunków będzie sobie świetnie radzić. Autofokus w D4 jest ulepszony gdyż zastosowano w tym celu przeprojektowany czujnik. Do ciekawych funkcji zalicza się przełączanie pojedynczego pola autofokusa razem ze zmianą pozycji aparatu. Wielu użytkowników ucieszy również poprawiona opcja filmowania. Będą oni mogli skorzystać z trybu Full HD (30p, 25p, 24p – do wyboru). Do ciekawych funkcji zalicza się możliwość nagrywania w jakości Full HD w formacie FX, DX i w wycinku 1:1 co daje mnożnik 2,7x. Poza tym cieszy fakt, iż ergonomia Nikona D4 jest bardzo dobra otóż aparat ma dobrze zaprojektowany grip. Użytkownik dziki ulepszonemu profilowi może zapewne zahaczyć środkowy palec a dodana podpórka pod kciuk sprawia że chwyt staje się bardzo wygodny.

Nikon D3S profesjonalna lustrzanka odpowiedzią dla wymagających użytkowników

Nikon D3S profesjonalna lustrzanka odpowiedzią dla wymagających użytkowników Nikon D3S to ekskluzywna lustrzanka która jest odpowiedzią na potrzeby profesjonalistów. Aparat cechuje nienaganna szybkość działania oraz wydajny tryb zdjęć seryjnych. Budowa Nikona D3S pokazuje z jaką klasą użytkownik ma do czynienia. Staranność w wykonaniu, solidność, zwarte body wykonane ze stopów magnezu oraz dobrze spasowane elementy sprawiają, że pierwsze wrażenie jest znakomite. Świetnie wyprofilowany grip przekonuje, że aparat nawet w spoconej dłoni jest bezpieczny. Bez wątpienia jest to też zasługa wpustki na koniuszki palców. Pod względem ergonomii D3S uchodzi za jeden z bardziej dopracowanych aparatów na rynku. W aparacie zastosowano matrycę CMOS (36 x 23,9 mm) o rozdzielczości 12,87 megapikseli, którą dostosowano do podglądu na żywo oraz nagrywania filmów. Producenci zapewniają ,że pod wpływem przeprojektowanej matrycy Nikon D3S umożliwia pracę na zakresie czułości ISO 200 do ISO 12800 rozszerzony o ISO 100 i ISO Hi 1, Hi 2, Hi 3 (Hi 3 odpowiada czułości ISO 102400). W aparacie umieszczono pryzmat pentagonalny, powiększenie wynosi 0,7x zaś punkt oczny dla – 1 dioptrii 18 mm. Obraz jaki widzi użytkownik w wizjerze jest jasny, klarowny oraz duży. D3S nie posiada wbudowanej lampy błyskowej. Użytkownik może korzystać z kreatywnego systemu oświetlania CLS dzięki któremu możliwe jest zdalne wyzwalanie dedykowanych lamp błyskowych. Ekran LCD z matrycą TFT ma 3 cale i rozdzielczość 921 tys. Punktów (VGA). Dzięki takiej rozdzielczości zostaną ocenione szczegóły, głębia ostrości oraz wielkość szumu. W lustrzankach Nikona na tarczy wokół spustu migawki umieszczono włącznik podświetlana górnego. W aparacie D3S mamy do czynienia z dwoma gniazdami na karty typu CF obsługujące standard UDMA. Producent zapewnia, że D3S wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością 9kl/s w formacie FX oraz 11kl/s w formacie DX. Aparat korzysta z modułu autofokusa Multi – CAM 3500 FX, który daje do dyspozycji użytkownikowi 51 punktów wśród których 15 to czujniki krzyżowe.

Canon EOS 5D Mark II topowy model producenta

Canon EOS 5D Mark II topowy model producenta Canon EOS 5D Mark II to niezawodna lustrzanka, która dedykowana jest zarówno zawodowcom jak i wymagającym amatorom. Pierwsze wrażenie jakie odnosi użytkownik dotyczy budowy aparatu i jest ono jak najbardziej pozytywne. W dużej mierze jest to zasługa masywnego body (wykonane ze stopu magnezu), dobrze spasowanych i przyjemnych fakturowo plastików. Poza tym idealnie wyprofilowany grip z wpustką na środkowy palec sprawia że dłoń świetnie leży na aparacie co pozwala na pewne i wygodne trzymanie go podczas pracy. Generalnie ergonomia użytkowania jest bez zarzutu. W EOS 5D Mark II umieszczono metalowe mocowanie obiektywów EF. Z racji, iż model wyposażono w pełnoklatkową matrycę nie ma możliwości zastosowania w nim obiektywów EF – S, które są przeznaczone do aparatów z matrycą APS. W aparacie umieszczono matrycę CMOS o rozdzielczości 21,1 megapikseli, która umożliwia podglądanie filmów na żywo oraz nagrywanie ich. Matryca zawiera zintegrowany system czyszczenia (EOS). Użytkownik będzie zadowolony z zakresu czułości, gdyż mieści się ono między ISO 100 a ISO 64000. Poza tym można je rozszerzyć o nieskalibrowane ISO L – odpowiednik ISO 50 i H1 – ISO 12800 a także H2 – ISO 25600. Aparat posiada szklany pryzmat więc daje kontrastowy i jasny obraz. Nie spotkamy tu efektu tzw. ciemnego tunelu, gdyż EOS 5D Mark II odtwarza obraz z powiększeniem w poziomie 0,71 x i punktem ocznym 21 mm. W wizjerze zobaczymy około 98% rejestrowanego obrazu oraz 9 punktów autofokusa i kółko pomiaru punktowego. Aparat posiada 3 calowy wyświetlacza LCD o rozdzielczości 920 punktów. Praca ekranu jest znakomita podobnie jak jakość wyświetlanych na nim obrazów. Podobnie jak poprzednik EOS 5D Mark II tak i ten model nie został wyposażony we wbudowaną lampę błyskową. Szybkość działania aparatu jest imponująca, otóż już po przekręceniu przycisku na pozycję ON EOS 5D Mark II jest gotowy do pracy. Wedle producenckich zapewnień aparat robi zdjęcia seryjne z prędkością 3,9 kl/s.